حمید خیراللهی با بیان اینکه ما هر سال در نمایشگاه چاپ دیجیتال شرکت می‌کردیم، گفت: ما معمولا سالانه در دو نمایشگاه شرکت می‌کردیم و برای من تاسف داشت که نتوانستیم امسال در نهمین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران حضور داشته باشیم.

وی افزود: این نمایشگاه از نظر زمانی بهترین وقت را داشت اما امسال به دلیلی که قیمتی که نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی داشت توجیه اقتصادی خود را از دست داد و جای تاسف دارد.
خیراللهی با اشاره به کارایی این نمایشگاه در طی هشت دوره قبل، عنوان کرد: این نمایشگاه ۱۰۰ درصد برای ما کارایی داشت، زیرا در زمان خوبی برگزار می‌شد و از سوی دیگر چون خیلی تخصصی بود جای آن در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران نداشت و باید مجزا برگزار می‌شد.
وی یادآور شد: معمولا تمام کسانی که به خرید تکنولوژی نیاز داشتند به این نمایشگاه می‌آمدند، نمایشگاه بین‌المللی تهران عام‌تر بود ولی مخاطبان ما در نمایشگاه چاپ دیجیتال تخصصی‌تر بود.
خیراللهی با بیان اینکه امروز دیگر کسی دنبال آوردن تکنولوژی نیست، گفت: امروز به دنبال تحریم‌ها و مشکلات واردات نمی‌شود کار زیادی در این حوزه کرد و اکنون روی تکنولوژی‌های محدودی فعالیت می‌کنیم و مسایلی مختلفی مثل مشکلات واردات به چاپ دیجیتال آسیب می‌زند.
وی درباره آینده پیش روی چاپ دیجیتال در سال جاری نیز توضیح داد: چاپ دیجیتال نیاز به به‌روزرسانی مرتب دارد و اساسا وقتی امکان واردات نباشد به‌روزرسانی شدنی نخواهد بود و در شرکت‌ سعی کردیم جدیدترین فناوری را ارایه کنیم.
خیراللهی تاکید کرد: در این زمینه وقتی فناوری نوین را بگیریم یعنی پویایی آن را گرفتیم و چاپ دیجیتال آسیب زیادی خواهد دید، با توجه به نوسانات نرخ دلار دستگاه‌ها و تکنولوژی‌های جدید چهار برابر شده است و از عهده خرید مخاطبان خارج است و قطعا آسیب خواهد دید.
این فعال چاپ دیجیتال با بیان اینکه به نظر من خریداران و فروشندگان نیز قبل از گرانی دلار خطا کردند، گفت: فروشندگان بی‌دقت به هر کسی که رسید دستگاه فروختند و خریدارانی هم بودند که در رویای پولدار شدن به دنبال چاپ دیجیتال آمدند در حالی که اطلاعاتی درباره چاپ دیجیتال نداشتند و نتیجه این موضوع هم بد شد و اکنون تعداد زیادی چاپخانه بیکار داریم.
به گفته وی، برای هر یک از این دستگاه‌‌ها ارز خارج می‌شود و اینقدر مردم درگیر قیمت شدند که از تکنولوژي‌های بسیار پیش‌افتاده و ارزان قدیمی چینی استفاده کردند که تیر خلاصی به چاپ دیجیتال بود و طی پنج سال اخیر در این حوزه خیلی عقب افتادیم و به دلیل نوسانات نرخ ارز عملا نمی‌توانیم ماشین‌های خوبمان را در ایران بفروشیم.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *