«در خانه بمانیم» هنوز به عنوان مهم‌ترین راه‌حل مبارزه با کرونا مطرح است. اما آیا تا ابد می‌توان آن را به عنوان راه‌حل غایی مبارزه با کرونا برشمرد؟ پاسخ پس از برانداز کردن شرایط موجود و بررسی مناسبات رایج بده‌بستان‌ها، روشن است: خیر.

 

 

شرایط اقتصادی این روزها به ویژه در ایران و ارزیابی زیان‌های اقتصادی حاصل از قرنطینه‌ها و توقف اجباری رویدادهای جمعی، نشان می‌دهد، دست روی دست گذاشتن جایز نیست.
اکنون کارشناسان معتقدند: بیرون برویم. به کارهای ضروری بپردازیم و در عین خال مراقب باشیم. اکنون تجربیات لازم برای همزیستی با کرونا فراهم شده و به نظر می رسد، انفعال بیش از حد توجیه چندانی ندارد.
در حال حاضر بسیاری از کسب و کارها خود را با شرایط وفق داده و تمهیدات لازم برای کمینه کردن مخاطرات موجود اندیشیده اند. برخی از واحدهای تجاری نشان دادند با ضد عفونی کردن محیط کسب و کار و عبور کارکنان از فیلتر شناسایی ابتلا به کرونا و ایزوله کردن محیط کاری انها از این ویروس، می توان تداوم شرایط امن کاری را به راحتی رقم زد.
امروز می توان ایمن سازی محیط و رعایت موارد ایمنی که همه از ان مطلع هستیم، حتی به برگزاری نمایشگاه هم فکر کرد.
در این راستا نمایشگاه چاپ دیجیتال به فراخور ویژگی دیجیتالی خود، مبنی بر به روز بودن و تحرک مستمر در مسیر دگردیسی، وارد عرصه شده و به عنوان نخستین رویداد مهم چاپی کشور در ایام کرونایی، مهر تایید دیگری بر آوانگارد بودن نخبگان این عرضه زده است.
برگزاری نهمین دوره نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی، آن هم در روزهایی که صنعت چاپ تشنه جرعه‌ای امیدواری و چشم انتظار روزنه‌‌ای امید است، می‌تواند نشانه خوبی از پویایی دست‌اندرکاران و نقبی بر دلسوزی دلسوزان این عرصه تعبیر شود. پرواضح است، موجودیت اقتصاد چاپ و نشر و بسته‌بندی در گرو از سرگیری فعالیت هاست ، گرچه هنوز ویروس چقر کرونا در فضای بیرون از خانه‌ها بر ریه گرفتاران این بیماری پادشاهی می کند. اری خطر همچنان در کمین است اما نباید دست روی دست گذاشت.

🔸چون که صد آمد، نود هم پیش ماست!
با برگزاری هر چه با شکوه نهمین دوره از نمایشگاه نشان می دهیم، در کنار کرونا هم می توان زندگی کرد.
نهمین دوره نمایشگاه چاپ دیجیتال از این نظر که در برهه خطیری برگزار می شود، می تواند به عنوان آزمونی کارامد در گستره رویدادهای نمایشگاهی برشمرده شود. بی شک سربلند بیرون امدن از این دوره نمایشگاه، با توجه به محدودیت های موجود و لزوم برقراری فواصل اجتماعی نشانه خوبی از دگردیسی این نمایشگاه هست.
نمایشگاه چاپ دیجیتال در طول حیات خود، با موانع بیرونی بسیاری مواجه بوده و با وجود نداشتن دخل و تصرفی در ان ، از بخت بد در مسیر گزند تشعشعات آن قرار گرفته است، با وجود این، مانند کودکی خودساخته هر بار از معضلات عبور کرده و با هدف تجلی چاپ دیجیتال در صنعت چاپ کشور، خود را در مسیر شکوفایی بی نیاز از روابط بی‌مورد و زدوبندهای حاشیه‌ای و بی‌توجه به حواشی ظاهری، به پیش رانده است؛ .
امسال هم امید است، نمایشگاه چاپ دیجیتال به یاری اهالی چاپ دیجیتال از معضل کرونا عبور ‌کند و آن را در تاریخ افتخارات خود که همانا متعلق به فعالان عرصه چاپ دیجیتال کشور است، به ثبت رساند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *