سامان اسدی؛ فعال حوزه چاپ دیجیتال با بین اینکه اکنون ماشین‌آلات به روزی در حوزه چاپ دیجیتال در کشور وجود ندارد، گفت: از سال ۸۳ به بعد دستگاه چاپ دیجیتال خوب و با کیفیتی وارد کشور نشده است و در زمینه تجهیزات و ماشین‌آلات چاپ دیجیتال خیلی عقب و فقیرهستیم و باید راهکاری برای برون‌رفت از این موضوع اندیشیده شود.

وی افزود: امروز فناوری‌های چاپ دیجیتال در دست کشورهایی است که ایران را تحریم کرده‌اند و به همین دلیل ماشین‌های با کیفیت و مناسب به ایران آورده نمی‌شود و با دستگاه‌های دست دوم و اغلب قدیمی کار می کنیم.

اسدی با بیان اینکه کشور نیزاز نظر اقتصادی دچار کمبود نقدینگی است، عنوان کرد: دست‌اندرکاران چاپ ما امروز نمی‌توانند در حوزه چاپ دیجیتال سرمایه‌گذاری زیادی انجام بدهند و از آنجایی که تجارت‌هایی که سود بیشتر می‌دهند از تجارت در حوزه چاپ بیشتر شده است تولیدکنندگان ما ترجیح می‌دهند به سمت آن سرمایه گذاری‌ها بروند.

وی فقیر بودن صنعت چاپ را مشکل دیگر فعالان چاپ دیجیتال دانست و یادآور شد: امروز دیگر پولی در دست تولیدکننده نیست و حرکت چرخ‌های اقتصاد کنده شده است، درآمدها خیلی کم است و افراد ترجیح می‌دهند پول‌هایشان را به بانک بسپارند تا اینکه یک دستگاه چاپ خریداری کنند که بعد دو سال به سوددهی اقتصادی برسند و همه به سمت سرمایه‌گذاری‌هایی می‌روند که سود بهتری دارد.

وی تاکید کرد: چاپ دیجیتال در سال‌های اخیر به کمک شرکت‌ها و تولیدکندگان سفارش‌دهنده آمده است از آنجایی که محصولات روز به روز تغییر می کند و نیاز مشتری نیز همین را می‌طلبد دیگر تولید چاپی انبوه هم از رونق افتاده است و قطعا سفارش‌های کنونی توسط بخشی از چاپخانه‌های دیجیتال با دستگاه‌های کیفیت پایین پوشش داده می‌شود.

این فعال چاپ دیجیتال با بیان اینکه در زمینه فناوری‌های ماشین‌آلات چاپ دیجیتال خیلی عقب هستیم و باید تلاش کنیم تا در این حوزه به دنیا برسیم، یادآور شد: ما باید تلاش کنیم به فناوری دیجیتال دنیا نزدیک شویم، امروز که همه مجموعه‌ها به دنبال حرکت در مسیر دنیای روز هستیم، هیچ تهدیدی به شمار نمی‌آید، امروز بخش عمده مجموعه‌های افست‌ به دنبال نوسازی ناوگان خود هستند و خوب است به دنبال نوسازی تجهیزات خود در بخش دیجیتال باشند تا از حرکت در این قطار عقب نمانند.

منبع: http://www.baketabonline.ir/Pages/News-4377.aspx

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *