مهدی علی‌پناه با بیان اینکه ما هرسال در نمایشگاه چاپ دیجیتال در تهران و شهرستان‌ها حضور داشتیم ولی با اوضاع کنونی بازار و نوسانات نرخ ارز واردات اجناس و ماشین‌آلات محدود شده و کمتر تمایل داریم که شرکت کنیم.

وی افزود: اکنون با دلار سه هزار تومانی که چندین برابر شده است دیگر کمتر خریداری پیدا می‌شود که جنس خریداری کند، تا پیش از این هم خریدها به گونه‌ای بود که ۳۰ درصد مبلغ خرید را نقد می‌داد و ۷۰ درصد دیگر را چک می‌داد.
علی‌پناه با بیان اینکه وضعیت کلی اقتصادی خراب شده است، عنوان کرد: البته این وضعیت در همه اصناف وجود دارد و همه جا بسیاری از تولیدکنندگان دچار بدهی و مشکلات چک برگشتی شده‌اند و صنعت چاپ به خصوص چاپ دیجیتال نیز درگیر این وضعیت شده است.
وی همچنین درباره وضعیت کسب و کار چاپ دیجیتال در سال جاری توضیح داد: با وجود اینکه دو ماه از سال ۱۳۹۸ گذشته است هیچ خبری در شغل و حرفه ما نبوده است و در کل رکود کاری داشتیم و اصلا کاسبی نمی‌کنیم.
علی‌پناه تاکید کرد: اکنون بسیاری از چاپخانه‌داران که مشتری ما بودند و دنبال دستگاه بودند دیگر قدرت و توان خرید دستگاه‌های جدید را ندارند و اغلب به سراغ دستگاه‌ها و ماشین‌آلات دست دوم رفته‌اند.
وی با بیان اینکه امیدواریم به زودی تمهیدی اندیشیده شود که این وضعیت اقتصادی بهتر شود، یادآور شد: امیدوارم شرایط به‌گونه‌ای پیش برود که نمایشگاه‌های مختلف در کشور برگزار شود و ما هم بتوانیم در این نمایشگاه‌ها حضور داشته باشیم زیرا ما ۹۰ درصد مشتر‌ی‌های خود را از طریق نمایشگاه جذب می‌کنیم.
علی‌پناه افزود: یک درصد دیگر نیز از طریق تبلیغات در نشریات و مجلات تخصصی چاپ است، هرچند از ابتدای امسال تبلیغی نیز به نشریات نداده‌ایم زیرا جنسی برای عرضه نداریم و از سوی دیگر اجناس هم بسیار گران‌ شده است و نمی‌دانیم باید به دلار قیمت‌گذاری کنیم یا به ریال.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *